Kateřina Lazarová

Potkat mě můžete v Brně.  Zde žiji a od tud i pocházím. Focení je pouze mým koníčkem, i když na krátkou chvíli se stalo i mojí obživou. 

 

S focením jsem začala asi před 4 lety, když jsme jezdili na výlety. Chtěla jsem mít  na tyto okamžiky pěknou vzpomínku, tak jsem si pořídíla první digitální fotoaparát značky Kodak, fotografie z něj měly krásné a jasné barvy. Později už mi nestačilo jen fotky ukazovat přátelům a začala jsem vystavovat na jednom z webových serverů, kde se scházejí fotografové. Byla to trošičku studená sprcha. A já zjistila že je spousta pravidel, které je nutné dodržovat a že focení není jen o cvakání hezkých snímků z dovolené. Ovšem tato zkušenost mě neodradila a začala jsem se fotografii více věnovat.V tu dobu jsem si pořídila Panasonic Lumix DMC-FZ18. Měl již pokročilejší nastavení. Nejen že jsem si osvojovala pravidla fotografování, zároveň jsem objevovala ruzné  žánry ve fotografii. Brzy mi došlo že bez zrcadlovky to nepůjde. Mým favoritem byl a zůstává Pentax K20. Na těchto stárnkách můžete vidět ukázky fotografií z tohoto fotoaparátu. 

 

Někteří návštěvníci stránek mohou říci, že fotografie by podle nich mohly být lepší, ale já věřím že život je nikdy nekončící objevování a učení se. Tedy i styl a fotografování se zlepšují a mnění. A kdybych dělala dokonalé fotografie již od začátku, nebylo by se co učit a v čem se zdokonalovat, tím by pro mě focení ztratilo kouzlo. 

 

Přeji příjemný vizuální zážitek